KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 14034502
nr 1403 4502
Lennart Färnmark
(1918-1981), Sverige
Tuschteckningar, 2 st, Monogramsignatur. Motivet: 19x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x38 cm
Kondition: slitage, missfärgningar
Lennart Färnmark, svensk skulptör och tecknare född 1918, död 1981 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:03:11
11/6 11:47:27
Lennart Färnmark
Läs mer om Lennart Färnmark